gregoriánske sv. omše

Vážení dobrodinci, milí priatelia!

Je nám veľmi ľúto, ale od 10.6.2014 sme kvôli obrovskému nárastu gregoriánskych svätých omší nútení túto službu na určitý čas zastaviť.

Na vysvetlenie: Len za mesiac APRÍL 2014 nám prišlo 30 úmyslov a my sme začali sláviť ešte iba začiatok marca, kde nám treba sláviť ešte 16 úmyslov. Máme povinnosť sláviť približne 60-70 gregoriánskych svätých omší, ale k dispozícii len cca 15 kňazov.  

Po niekoľkých mesiacoch túto službu opäť ponúkneme.

 

Prosíme o pochopenie a zároveň ďakujeme!     

 

Návšteva opáta Ambróza v Užhorode
Foto z návštevy nájdete tu.

dva percenta

dva percentaVenujte
nám dve
percenta z Vašich daní !

gymnazium premonstratovONLINE Katalóg Knižnice opátstva Jasov.
10.január 2012 - Bol pridaný odkaz na zdigitalizovaný archív knižnice opátstva Jasov.
Klikajte na http://opatstvojasov.kniznice.eu

gymnazium premonstratovPremonštráti obnovia gymnázium v Košiciach, Kováčska 28 otvorí svoje brány od budúceho školského roka. Ministerstvo školstva SR udelilo Rádu súhlas na to, aby ako zriaďovateľ po rokoch opäť otvoril cirkevné gymnázium. Rehoľa vlastní priestrannú školskú budovu v centre mesta Košice po stáročia, cirkevné gymnázium v nej pôsobilo už od 17.storočia. Samotní premonštráti spravovali gymnázium na Kováčskej od roku 1811. (Viac v článku)

Z premonštrátskeho Kostola Najsvätejšej Trojice po vyše 30-tich rokoch opäť vyzváňajú zvony. Z  kostola rehole premonštrátov na Hlavnej ulici znovu počuť zvony, ktoré takmer 30 rokov mlčali. Košičanom a návštevníkom mesta sa z niekdajšieho jezuitského či univerzitného kostola, dnes Kostola Najsvätejšej Trojice, ozývajú pravidelne o 7.00, 12.00 a 18.00 hod.. Viac v tlačovej správe.

Spúšťame novú stránku.
Na obsahu sa stále intenzívne pracuje.
Ďakujeme za pochopenie ; )

preloadingpreloadingpreloading